Річард Бренсон. Virgin Group

Пятница, 11 Январь 2013 23:46
Річард Бренсон. Virgin Group

Народився 18 липня 1950 року у Великобританії, графстві Серей, у родині графа Едварда Бренсона. Батько Річарда страждав - дислексією. Він не зміг поступити в Ітон і одружився на стюардесі, налаштувавши тим самим проти себе все своє благородне сімейство. Іветт Флінт, мати Річарда була авантюристкою - вона переодягнулася чоловіком щоб здобути професію пілота (жінок в небо не брали). Пізніше стала стюардесою, але із заміжжям кар'єра перервалася. У родині були труднощі з грошима, тому Іветт ткала килимки, плела кошики і т.д. 

У Річарда були всі передумови до блискучої кар'єри на будь-якому терені. Від батькових предків він успадкував аристократизм, мудрість і витримку, а від материнських - витривалість і авантюризм. У школі в Бренсона виникли труднощі. Поки він був капітаном шкільних команд з футболу та регбі, йому багато чого прощалося. Але після травми ноги його почали, пороти щодня, фактично з будь-якого приводу - погано читає, не вивчив урок, неправильно заправив ліжко і т.д. 

Першим досвідом бізнесу у Річарда була торгівля різдвяними ялинками під час канікул. Тоді ж він приступив до виведення папуг, які дуже добре розкуповувалися. Але Бренсон виїхав до коледжу, де знайшов собі глобальне заняття - реалізація, вигаданої ним програми реформування «Stowe School». Виникла програма під впливом модних тоді ліберальних віянь в освіті, згідно з якими молодь вважалася ущемленої в правах. Річард придумав, як «ображеним» надати можливість висловлювати свою думку - став видавати журнал «Student». 

Для видання журналу були потрібні спонсори, і Бренсон вирішив розміщувати платну рекламу. Так як телефону не було, він дзвонив рекламодавцям з вуличного автомата, притому безкоштовно! Зателефонувавши на телефонну станцію, він повідомляв, що його неправильно з'єднали, а монету проковтнув автомат. Телефоністка з'єднувала його з потрібним номером, кажучи - «З вами буде говорити містер Бренсон!» - І всі брали її за секретарку крупного боса. У Річарда було не більше п'яти хвилин на одну розмову, інакше могла втрутитися «секретарка» і недоречно повідомити, що час вийшов. Тоді-то і виробилася його агресивна й безкомпромісна манера спілкування з діловими партнерами. Рекламодавців буквально гіпнотизувала легка і пробивна манера: «Здравствуйте, я - Річард Бренсон. Мені вісімнадцять. Я видаю журнал, мета якого - зробити щось справді корисне для молоді». 

Журналу потрібні статті, Річард виписав з довідника «Хто є хто» прізвища всіх знаменитостей і розіслав по їх адресах листи, з пропозицією висловитися з приводу проблем молоді. Як не дивно, всім було що сказати, і відповіді буквально завалили «редакцію». Слава прийшла до Бренсона абсолютно несподівано. Про нього в статті «Британські таланти і їх успіхи» написав Vogue. Журналісти горіли бажанням взяти у нього інтерв'ю, під час якого Річард не моргнувши оком збільшував тираж останнього номера «Student» в десятки разів. Однак, через два роки журнал прогорів через проблеми з розповсюдженням. Але це не мало фатального результату, паралельно з видавничою діяльністю Річард розвивав консультаційний центр допомоги молоді, який успішно працював при «Student». Співробітники редакції перетворилися на кур'єрів, психологів, юристів і лікарів для численних майбутніх мам, алкоголіків, наркоманів і людей з нетрадиційною орієнтацією. Ідея виявилася настільки живучою, що центр продовжує функціонувати і зараз. 

Наступною авантюрою був продаж грамплатівок із знижкою до 15% і їх доставка поштою. Тоді ж, в 1970 році, Річард заснував фірму, що займається розсилкою платівок, і назвав її «Virgin Mail-order». Бренсон почав впевнено набирати оберти в новій сфері. Хоча, не обходилося і без неприємних сюрпризів. Так, одного разу страйк поштових службовців завдав фірмі серйозної шкоди. Проаналізувавши ситуацію, Річард не скрутив торгівлю, а, навпаки відкрив свій перший магазин з продажу грамплатівок. Замислившись над розширенням бізнесу, Бренсон спробував залучити до співробітництва відомих музикантів. Але всі вони були пов'язані контрактами з великими фірмами грамзапису, що мають власні торговельні мережі. І тоді він прийшов до чудового висновку: якщо не можеш перекупити рок-зірку у конкурентів - створи її сам! Таким чином в 1972 з'явилася студія звукозапису - «Virgin Records». Першою «зіркою» став Michael Oldfield - дев'ятнадцятирічний композитор, досконало грає на двох десятках музичних інструментів. Через рік вийшов альбом «Tubular Bells», який розійшовся тиражем в 20 мільйонів. Гроші, отримані за цю платівку, годували «Virgin» три роки. 

Так Бренсон Річард став мільйонером, проте спосіб життя він анітрохи не змінив. Наступною його знахідкою стала панк-група «Sex Pistols», творчість якої була настільки епатажним, що призводило до арештів музикантів, судових розглядів і величезним накладами пластинок. У 1978 Річард відкрив молодого співака і композитора Ноктракта, який незабаром став широко відомий під ім'ям Sting. Було й безліч інших суперзірок, наприклад - «Роллінг Стоунз», Джанет Джексон та інші. 

З часом Річарду захотілося перетворити «Virgin» в багатопрофільну компанію. Спочатку це були споріднені сфери бізнесу - виробництво і розповсюдження кінофільмів, відео-та музичних програм. У 1983 з'явилася «Virgin Vision». Рік потому розпочав роботу «Music Channel» - перший в Європі цілодобовий музичний телеканал. У той же час, Річард спробував свої сили як кінопродюсер і актор, профінансувавши екранізацію відомого роману Джорджа Оруелла «1984» і знявшись в головній ролі. Потім «Virgin» став проявляти активність у торгівлі нерухомістю і в туристичному бізнесі. З'явилися «Virgin Hotels Grope» і «Virgin Holidays». У 1983 розпочала свою роботу «Virgin Games» - фірма з виробництва комп'ютерних ігор. А в 1987 він першим у Європі почав закупівлі комп'ютерних ігор для Sega. У 1984 була організована «Virgin Atlantic Airways» - авіакомпанія, яка выдыбрала пальму першості у «British Airways». В історії блискучих перемог Бренсона дивує те, що для своїх найнесподіваніших ідей він завжди знаходив спонсорів. Наприклад в 1993 з'явився напій «Virgin Cola», яка потіснила «Pepsiі» і «Coca-Cola», посівши третє місце у Великобританії за обсягом продажів. При цьому «Virgin» фактично виступала лише ініціатором ідеї. Сировина привозилася через океан канадськими партнерами, виробляла напій незалежна фабрика в Йоркширі, а поширенням займалися великі торговельні мережі. Майже одночасно з цим з'явилася - «Веджін Горілка». У Бренсона постійно виникають нові ідеї. Джерелом їх часто служить його пухка записна книжка, з якою він ніколи не розлучається, заносячи в неї зміст розмов з діловими партнерами і співробітниками. На сьогоднішній день Річард Бренсон займає четверте місце в списку найбагатших людей Великобританії і має статки майже в 2 млрд доларів. Також читайте 10 уроків успіху Річарда Бренсона.

P.S. Virgin перекладається як «незаймана», складно сказати чим керувався Річард вибираючи таку назву, може це було просто бешкетництво?

Бизнес советы Предприниматель Ричард Бренсон Hits 1771

Комментарии (0)

Оставить комментарий

Вы комментируете как Гость.